Korkii - Zábava s číslami / pexeso MUCHOTRÁVKA

Korkové Pexeso Muchotrávka je ideálnou spoločenskou hrou pre deti od troch rokov. Má niekoľko foriem hry podľa náročnosti aj veku dieťaťa. Každou hrou si zdokonaľujú vizuálnu pamäť, matematické schopnosti, trpezlivosť a tímového ducha. Pexeso obsahuje 10 kariet s číselnou hodnotou od 1 po 10 a taktiež 10 kariet znázorňujúcich muchotrávku s jednou až desiatimi bodkami. Dvojicu pexesa tvorí karta s číselnou hodnotou a karta s muchotrávkou znázorňujúcou identický počet bodiek.
Mladšie deti sa snažia spočítať bodky na každej muchotrávke a tým si precvičujú základy matematiky. Následne priraďujú ku každej muchotrávke aj číselnú dvojicu a vytvoria si tak dvojicu kariet. Môžeme túto činnosť nazvať aj párovanie číslic a muchotrávok. Ak už to dieťa ovláda, tak je možné si doplniť aj matematické znamienka. Kombináciou číslic a muchotrávok si hravou formou dieťa precvičuje sčítanie a odčítanie
Staršie deti si môžu karty otočiť, zamiešať a zahrať si pexeso. Muchotrávkové pexeso je o niečo náročnejšie, pretože nehľadajú pár iba na základe vizuálnej pamäti, ale snažia sa zapamätať význam kariet. V rýchlosti napočítať počet bodiek, zapamätať si podstatu obrázku a priradiť karty podľa ich samotného významu nemusí byť až tak jednoduché. Takáto forma hry je vhodná pre deti predškolského veku. Aby ste dokázali dostatočne identifikovať náročnosť hry s Vašimi deťmi odporúčame začať postupne, najskôr hrať pexeso iba s prvými piatimi kartami znázorňujúci číselný rad od 1 po 5 a k nim priradené muchotrávkové karty. V prípade, že dieťa pravidlá hry ľahko pochopí a taktiež aj ľahko vyhľadá dvojice kariet, môžete pridať aj ďalšie karty do hry a zahrať s celkovou zostavou dvadsiatich kariet. 

Produkt Zábava s číslami je vyrobená z MDF dosky. Je to prírodný materiál, ktorý sa vyrába bez použitia lepidiel. Má veľmi jemnú homogénnu štruktúru.   

Vyberte si variant:

13,50 €