Djeco - Kartová hra Grimasy

Vypredané

Skvelá kartová hra pre deti, ale aj pre celú rodinu. Úlohou je pozorovať, zapamätať si a byť majstrom v grimasách!!!

Kartová hra Grimasy

Skvelá kartová hra pre deti, ale aj pre celú rodinu. Úlohou je pozorovať, zapamätať si a byť majstrom v grimasách!!! Pri tejto hre sú zábava a smiech zaručené.
Kartové hry sú perfektné na rozvíjanie pamäte, pozorovacích schopností, nútia deti rozmýšľať bez toho, aby si to uvedomili, stimulujú konverzáciu a samozrejme poskytujú veľa zábavy a smiechu. Veľká zábava v malom formáte, karty môžete jednoducho vziať so sebou na dovolenku či víkendový výlet. 
Pre deti vo veku 6 - 99 rokov
Pre 4 hráčov
Obsahuje 72 kariet

Rozmer balenia: 15,6 x 11,7 x 2,8 cm 

Vek: 6 - 99 rokov Počet hráčov: 3 - 5 Obsah: 72 kariet. 18 veľkých kariet a 18 malých kariet s červenou rubovou stranou , 18 veľkých a 18 malých kariet so zelenou rubovou stranou. 

Cieľ hry: zapamätať si grimasy (hráč A) a uhádnuť ich čo najviac (hráč B). Postup hry pre 4 hráčov: Hrajú 2 dvojčlenné tímy. Hra má 2 etapy. Najskôr si každý tím určí hráča A a hráča B. Hráč A napodobňuje grimasy a hráč B sa ich snaží uhádnuť. Jeden tím si vezme červené karty a druhý tím zelené karty. Hráč A dostane veľké karty, hráč B malé karty. Hráč B si z ruky svojho spoluhráča A potiahne 6 ľubovoľných veľkých kariet, pričom si ich nesmie pozrieť. Keď hráč A dá zvyšných 12 kariet bokom, vráti mu spoluhráč B 6 veľkých kariet. Hráč A sa snaží zapamätať karty a keď sa cíti pripravený, povie "stop" a obaja hráči A položia svoje karty lícom nadol. GRIMACES - GRIMASY Quand 2 billes identiques se suivent, le premier qui tape sur le tas remporte tout le paquet de cartes. Quand 2 billes identiques sont séparées par une seule carte, le premier qui crie "Batabille !" remporte tout le paquet de cartes. Dans les 2 cas, s'il s'est trompé, il doit enlever une carte de son jeu et la placer sur le tas, au centre. C'est toujours le joueur qui vient de collecter des cartes qui recommence et dépose au centre la première carte. Hráč B si pripraví svojich 18 malých kariet a snaží sa uhádnuť grimasy, ktoré robí jeho spoluhráč A. Keď si myslí, že grimasu rozpoznal, vyloží príslušnú malú kartu lícom nadol pred seba. Kolo sa skončí, keď jeden z hráčov B vyloží pred seba 6 kariet. Hráči B obrátia svoje karty. Hráč A porovná svojich 6 veľkých kariet so 6 malými kartami svojho spoluhráča B. Každý pár znamená uhádnutú grimasu. Tím si ponechá každú správnu malú kartu ako bod. Pokračuje sa druhým kolom. Každý tím si vezme svoje zvyšné karty: veľké uhádnuté karty treba dať bokom, neuhádnuté karty vrátiť do hry. Hráči si vymenia úlohy, hráč A prevezme úlohu hráča B. Po dvoch kolách si každý tím spočíta správne uhádnuté malé karty a kto ich má viac, je víťaz. Postup hry pre 3 alebo 5 hráčov: V tejto zostave si hráči zvolia jedného hráča, ktorý napodobňuje grimasy podľa 7 ľubovoľných veľkých kariet. Nemusí si ich zapamätať. Ostatní 2 alebo 4 hráči majú balíček 18 malých kariet, ktoré rozložia lícom nahor pred seba. Hneď ako niektorí z hráčov rozpozná grimasu, zoberie danú kartu - treba byť rýchly! Hráči overia, či karta súhlasí s grimasou. Keď sa hráč zmýlil, pokračuje sa bez neho. Hráči si na záver spočítajú karty.

Vyberte si variant:

13,55 €