Trendy roka 2022 bude udávať Very Peri

05.01.2022

Koncom roka je v oblastiach, ktoré stavajú svoj biznis plán na aktuálnych módnych, dizajnérskych či grafických trendoch, veľmi rušno. S veľkým napätím sa očakáva definitívny verdikt renomovanej americkej spoločnosti PANTONE. Tá určuje, ktorá farba bude charakteristická pre nasledujúcu sezónu. Rok 2022 sa ponesie v znamení Very Peri.

Nemáte ani potuchy, čo je to za farbu? Vôbec nič sa nedeje. Tajomný a minimalistický názov veľa neprezradí. Ide totiž o unikát, ktorý vznikol iba nedávno.

Odtieň Very Peri v sebe spája akcenty červenej a modrej a zároveň odráža podľa viceprezidentky spoločnosti Laurie Pressmanovej "to, čo sa deje v našej globálnej kultúre, vyjadruje to, čo ľudia hľadajú a na čo môže táto farba odpovedať."

Názov vznikol aj z jednej časti anglického slova "Periwinkle" a v preklade znamená zimozeleň. Ide o pôdokryvnú rastlinu, ktorá obľubuje tienisté miesta. Zo záplavy vždyzelených lístkov vykúka nežný fialovomodrý kvietok.

Komisia, ktorá má na starosti posúdenie a výber farby, to vôbec nemá ľahké. Musí dôkladne analyzovať prevažujúce vplyvy v rôznych oblastiach zábavného priemyslu, dizajnu, filmu, umení, životnom štýle, či dokonca obľúbených turistických destináciách a športových podujatiach.

Odborníci sa napokon zhodli: vybraný odtieň podľa nich dokonale charakterizuje modernú dobu, ktorej najvýraznejším znakom je prienik digitálneho a fyzického sveta.

Ak veríte v magickú moc farieb a radi podliehate módnym trendom, aj v našom e-shope si určite vyberiete z vecičiek v podobných odtieňoch.

Okrem predstavenia farby roka sa spoločnosť zameriava aj na vytvorenie škály s dominanciou odtieňa Very Peri. Paleta pomáha dizajnérom či grafikom pri kombinovaní farieb. My sme pre vás zase vytiahli z nášho obchodíka vecičky, ktoré v spoločnosti Very Peri budú vždy štýlové a podtrhnú jej vyžarovanie.

Very Peri vynikne napríklad v spoločnosti zelenej. Medzi elegantnými tlmenými zemitými farbami, ktoré oživí svojou prítomnosťou či v jemných pastelových akcentoch hnedej a olivovej. 


Very Peri môžete ponechať aj ako výrazný prvok, ktorý doslova svieti sám o sebe alebo ho ešte viac "rozvibrovať" v okolí sýto ružovej, tlmenej žltej či hravej oranžovej.  

Stačí si už len vybrať jej dokonalého "suseda".

Krásne a hravé kombinovanie želá Váš Tím Bjutik ❤️