TEST JE BEST: Prší, prší a moje dieťa sa smeje

25.05.2022

Búrka, mokré ihriská, obrovské mláky. Hororové scény každej maminy. Najmä v momente, ak potrebuje "vyvenčiť" besné ratolesti. Aj keby sme ich obliekli do nepremokavých skafandrov, vrátia sa ako zo zatopenej lode. A to je ešte fajn prípad. Podaktorí potomkovia v sychravom počasí nevytiahnu von ani frňáčik.

Ako namotivovať malých peciválov? Ako upokojiť čvachtajúcu sa svorku, aby pokojne kráčala po chodníkoch? Máme pre Vás jeden tip - nazvala som si ho dáždniková maľovanka.

Bežné dáždniky nás chránia, aby sme do nitky nezmokli a je nám úplne jedno, akej sú farby či konštrukcie. Dôležitý je účel. Pri deťoch však treba oveľa viac dôvtipu a značka Floss&Rock to má na zreteli.

Moju trojročnú fešandu neviem v škaredom počasí dostať dobrovoľne von. Už len zdĺhavé obliekanie do nepremokavých vecí ju poriadne vynervuje. Ale s prísľubom, že uvidí čosi čarovné, sa aj vchodové dvere ľahšie otvárajú.

Vonku mrholí. Rozprestierame dáždnik a ja jej ukazujem biele obrázky na strieške. Sú to vlastne iba vyblednuté obrysy, z ktorých vytušíme vesmírnu tematiku.

Kráčame cez sídlisko. Vonku ani živej duše, iba my dve s dáždnikmi v rukách. Každá, samozrejme, stíska ten svoj. Natálkin pozorujem z výšky: kvapky vytvárajú na bielych miestach farebné škvrnky a po kúskoch odhaľujú záhadné bytosti.

Podchvíľou kontroluje aj ona, ako usilovne dážď vyfarbuje obrázky. Už sa teší, keď uvidí v celej paráde mačku astronautku alebo šibalskú opicu v lietajúcom tanieri. Dážď nie je, na moje šťastie, výdatný. Umne naťahuje celý proces vyfarbovania a zároveň aj našu prechádzku.

Po polhodine je dielo hotové - prechádzka končí, dieťa sa prešlo po vonku a dáždnik hýri farbami. Na začiatku sme rozprestreli striešku s bledými obrázkami, teraz nás udivujú zázračné kozmické výjavy.

Mením svoju zaužívanú mantru, že zlé počasie je vráskou na čele rodičom. Tieto dáždniky budú iste skvelým spoločníkom malých objaviteľov a sychravý deň prestane byť nepriateľom, ale príjemnou zmenou počas prechádzky.

A keď dáždnik uschne, dobrodružstvo sa môže diať od začiatku. Meniace sa obrázky potešia malých astronautov, zvedavých archeológov či podmorských bádateľov. Má to však jednu nevýhodu. Ale len drobnú: kým vaše deťúrence budú obzerať striešku, vy budete musieť dávať pozor, kam kráčajú.

Za tím Bjutik vám želáme veľa dobrodružstiev. Vaša Kika :)

Značka FLOSS&ROCK a ich magické dáždniky: https://www.bjutik.sk/floss-rock/