TEST je BEST: 365 dní s legínami PAPU

20.01.2022

Prišla stuhou previazaná škatuľka a v nej bola....kopa krásnych vecí a legíny značky PAPU. Takto by sa mohol začať príbeh, ktorého koniec nepoznám. Neustále ma ale o ňom presviedčajú veselí majitelia tohto obchodíku:

"Kikuš, tie veci sú úžasné! Sú bohovské! Nevyblednú ani po sto praniach!"

Začínam v duchu gúľať očami. Keď počujem samé superlatívy, automaticky sa mi zapínajú kontrolky a k mozgu sa bleskurýchlo presúva šialený nápad!

Je začiatok roka, mám legíny, mám trojročnú dcéru a veľkú dávku zvedavosti.

Otestujem ich!

Ale ako?

Sto praní by znamenalo, že by som musela počas roka prať cca každý tretí či štvrtý deň. Táto frekvencia zapínania práčky v našej domácnosti približne súhlasí. Ale nie vždy periem detské oblečenie. Aj my s mužom predsa chceme chodiť v čistom a voňavom. Niekedy práčka hrmoce aj dva dni za sebou, inokedy raz za týždeň. Odsledovať sto praní, to nebude tá pravá metóda.

Na trvácnosť farieb či materiálu zároveň vplývajú aj aktivity, ktoré v oblečení dieťa vykonáva. Inak budú vyzerať šatočky dievčatka, ktoré sedí doma pred televízorom a inak malého nezbedníka, ktorý lozí po stromoch.

Nezostáva nám teda nič iné, len urobiť akýsi "časozberný" test. PAPU legíny budú s nami spolunažívať jeden celý rok: nosené aj uložené v skrini, opraté i špinavé, azda sem tam dieročka, podľa toho, čo vyvedie moja dievočka.

Zoznámte sa, legíny PAPU!

Skôr než si legíny vyskúšajú premiérový kúpeľ, pozrime sa na ne zblízka.

Ide o model Stripe Leggins Black/Sand. Už názov napovedá, že nie sú čierno-biele, ako by sa z fotiek mohlo na prvý pohľad zdať. Medzi čiernymi pásikmi sú jemne béžové alebo ak chcete maslové pruhy.

Na dotyk sú skutočne príjemné, mäkké a hebké. Presne v šatách z tohto materiálu rada trávim aj letné horúčavy. Nezačnú vás s prvými kvapkami potu škriabať a hrýzť. Veľa napovie aj zloženie: 95% organická bavlna a 5 % elastan, ktorý dodáva nohaviciam pružnosť. Na tenkých nôžkach budú trošku odstávať, na bacuľatých stehienkach nebudú tlačiť.

Milo prekvapí aj kvalita šitia. Nikde som nenašla odstávajúce nitky či nepresný steh. Lem látky je starostlivo začistený. Najviac moje oko detailistu potešilo čosi iné: všimnite si, že v miestach, kde sa ľavá a pravá časť nohavíc stretávajú, vytvára vzor krásnu "striešku" - jeden pruh rovnakej farby prechádza zlomom do druhého. Je to krásne na pohľad, pôsobí to esteticky, nápadne, ale pritom nerušivo. Aj toto napovie o precíznej práci. Napokon určite poznáte fotografie oblečenia, kde práve nevhodne zošité kusy látky so vzorom úplne spotvorili celkový dojem.

Aj legíny PAPU však majú svoju slabinu. Tou sú textilné etikety. Vonkajšia mi vôbec neprekáža, ibaže na vnútorných švoch sú našité rovno tri. Dve z nich sú z tvrdšieho materiálu, ktorý ak sa neodstrihne úplne tesne pri nohaviciach, tak zvykne nemilo škrabať. Rozumiem ich potrebe na oblečení, aj marketingovým účelom. Ale pokojne ich výrobca mohol našiť napríklad na zvyšok tej príjemnej látky, z ktorej sú vyrobené legíny. Pri odstrihnutí by zostala práve tá hebká časť, ktorá sa bude opierať o chrbátik nášho nezbedníka.

Naopak visačka s pokynmi pre údržbu ma príjemne prekvapila. Je z materiálu, ktorý praním zmäkne. Navyše obsahuje veľmi kreatívny nápad: okrem miesta pre vpísanie mena prvého majiteľa je pridaný aj riadok pre druhého a dokonca tretieho nositeľa legín.

Úplne na záver mi úsmev na tvári vyčarili milé slová na papierových visačkách. Nie sú na nich iba informácie o krajine pôvodu, zložení, je na nich najmä odkaz novému zákazníkovi: "Veríme, že budete zbožňovať svoje veci PAPU tak, ako ich zbožňujeme my, keď ich tvoríme."

Pre BJUTIK a pre vás všetkých napísala Kika ❤️ Tešíme sa na pokračovanie ❤️