Čo píše o čižmách DOCK BOOT waterproof výrobca?

06.01.2020

PREKLAD: 

Nórsko má jedno z najpremenlivejších poveternostných podmienok od Lindesnes na Juhu, po North Cape na Arktickom Severe. Naša drsná krajina sa rozprestiera v dĺžke 1700 km. 

Od jemného a mierneho podnebia na Juhu až po drsné mrazivé počasie na Severe, od hlbokých fjordov až po najvyššie vrchy, od leta až po zimu, Nóri bojujú s týmito stále sa meniacimi podmienkami už po generácie. 

Tieto podmienky nás Nórov sužujú už od doby kamennej a za ten čas sme sa ich naučili ovládať. To, čo sme si obliekali, bolo vždy najdôležitejšou časťou toho, čo nám pomáhalo prežiť tu na Severe a odo dňa, keď sa narodíme nás učia, ako sa obliekať do akéhokoľvek počasia. 

Stará nórska múdrosť hovorí: "Neexistuje zlé počasie, iba zlé oblečenie. "A to isté platí aj pre topánky. 

To je dôvod, prečo sme začali s Dock Boot v roku 2005. Zistili sme, že gumáky založené na neopréne majú mnoho predností pred inými kvôli ich komfortu, tepelným vlastnostiam a kvalite. A Nóri, tí milujú naše neoprénové gumáky, takže sme jednotkou na nórskom trhu. 

Dock Boot sú veľmi univerzálne a môžu byť použité skoro v každej situácii, kde potrebujete zahriať, mať niečo pohodlné a zároveň vodeodolné. Deti ich nosia do škôlky, alebo do školy, keď sa hrajú vonku počas toho ako prší, sneží, na našom pobreží, alebo v horách. Pre Dock Boot existuje len málo obmedzení.

Dospelí používajú Dock Boot z rovnakých dôvodov. Nosia ich keď idú chytať ryby alebo loviť, nosia ich na turistiku alebo do roboty. Jednoducho sú to topánky do každého počasia a naozaj pre každého.

Dock Boot sú navrhnuté v Nórsku a každá topánka je robená ručne s precíznosťou a dôrazom na detail a kvalitu. Kvôli tomu sme si istí, že každý pár Dock Boot ponúkne svojmu majiteľovi 100% pôžitok.